MOJE PROGRAMY I TEKSTY

Programy i teksty > Programy, kody źródłowe > Odpaskudzacz PRO

Odpaskudzacz PRO

Ostatnia aktualizacja: sobota 17 stycznia 2009r.

Jest to aplikacja, która ma za zadanie ułatwić odczytywanie tekstów zapisanych umyślnie poprzez stosowanie w losowy sposób wielkich i małych liter albo dodawanie do liter zbędnych znaków diakrytycznych.

Przykładem takiego tekstu może być: "JAkIś pRzYKłaDoWy tEkST", lub "JäkÍš přžÝkĽáĐÓwÝ tÉkšt". Tekst taki jest trudny do odczytania. Po wklejeniu go w górną część programu i kliknięciu przycisku "Odpaskudź" otrzymamy w wyniku taki, całkiem czytelny tekst: "Jakis przykladowy tekst".

Program w wersji PRO potrafi działać także w drugą stronę i zapaskudzać tekst korzystając z jednej z wymienionych metod, a więc albo mieszając wielkie i małe litery, albo dodając do nich zbędne znaki diakrytyczne.

Program bazuje na standardzie UNICODE. Do programu dołączono tablice konwersji, dzięki którym można pracować z tekstami standardu UNICODE oraz Windows 1250 (Europa Środkowa).

Dzięki dołączonemu do programu edytorowi możliwe jest tworzenie własnych tablic konwersji. Podczas pierwszego startu programu zaleca się wybranie tablicy odpaskudzania: Windows 1250 + UNICODE -> ASCII oraz tablicy zapaskudzania: Windows 1250 -> Windows 1250.

W najnowszej wersji zmianom uległ interfejs menu programu. Ponadto poprawiono wydajność zarówno podczas "odpaskudzania" jak i "zapaskudzania" tekstu oraz dokonano drobnych modyfikacji w tablicach konwersji.

Kolejną planowaną zmianą jest długo oczekiwana opcja zamiany całych słów typu "dzuefushka" na "dziewuszka".

Download


Wróć
[Komentarze] | Share Podziel się

Ocena powyżej opisanego materiału znajduje się w dziale Download


Wszystkie programy i teksty na tej stronie są dostępne za darmo, jednak utrzymywanie jej kosztuje (szczególnie przy niskim kursie dolara przez wzgląd na mniejsze wpływy z reklam). Jeżeli spodobał Ci się któryś z programów lub skorzystałeś z któregoś z moich tekstów i chcesz mi wynagrodzić moją pracę to możesz przelać symboliczną złotówkę na moje konto
mBank: 47 1140 2004 0000 3202 2357 3749
Nazwa odbiorcy: Dawid Najgiebauer
Wszystkim, którzy wspierają serwis dziękuję!
Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.
Ładowanie...

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2018 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 22.09.2014 11:39
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw