MOJE PROGRAMY I TEKSTY

Programy i teksty > Programy, kody źródłowe > Sitemap PR Creator

Sitemap PR Creator

Ostatnia aktualizacja: piątek 1 sierpnia 2008r.

Program Sitemap PR Creator przeznaczony jest do badania wartości PageRank wszystkich podstron zadanych serwisów. Po podaniu głównej domeny program na podstawie treści wyszukuje wszystkie podstrony zbierając je w liście jednoczęsnie odpytując serwery Google o wartość PR dla każdej z nich. Na końcu badania wyniki zapisywane są do arkusza programu MS Excel.

Plikiem wejściowym jest arkusz kalkulacyjny Excel, w którym w kolumnie B zapisane są nazwy stron do zbadania (wyniki dla każdego z serwisów są zapisywane do pliku, którego nazwa odpowiada nazwie podanej w tej kolumnie); kolumna C zawiera adresy internetowe stron. Do programu dołączony został przykladowy plik wejściowy.

Do poprawnego działania programu konieczne jest, by na komputerze zainstalowany był program MS Excel w wersji XP lub nowszej!

W programie można ustawić m.in. głębokość śledzenia witryny (wartość 1 to badanie wszystkich storn w domenie, do których linki znajdują się na stronie głównej; w wersji DEMO głębokość została ograniczona do wartości 1). Ponadto możliwe jest wymuszenie opóźnienia w badaniu, dzięki czemu zmniejsza się obciążenie łącza i badanego serwera, a jednocześnie chroni przed rozpoznaniem programu jako ataku DoS. UWAGA! Serery Google mogą zablokować automatycznie dostęp do swoich zasobów w tym wartości PR, jeśli zapytania będą wysyłane zbyt często!.

W wersji DEMO ponadto program analizuje maksymalnie 20 stron (wraz z podstronami) dla wszystkich serwisów.

Ponadto program można zminimalizować do zasobnika tak, aby pracował w tle (analizy rozbudowanych serwisów mogą trwać bardzo długo). Program posiada także kilka innych ciekawych funkcji, które być może zostana opisane i dołączone w formie pomocy do programu w najbliższym czasie.

Download


Wróć
[Komentarze] | Share Podziel się

Ocena powyżej opisanego materiału znajduje się w dziale Download


Wszystkie programy i teksty na tej stronie są dostępne za darmo, jednak utrzymywanie jej kosztuje (szczególnie przy niskim kursie dolara przez wzgląd na mniejsze wpływy z reklam). Jeżeli spodobał Ci się któryś z programów lub skorzystałeś z któregoś z moich tekstów i chcesz mi wynagrodzić moją pracę to możesz przelać symboliczną złotówkę na moje konto
mBank: 47 1140 2004 0000 3202 2357 3749
Nazwa odbiorcy: Dawid Najgiebauer
Wszystkim, którzy wspierają serwis dziękuję!
Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie
Helion.pl  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.
Ładowanie...

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2018 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 22.09.2014 11:39
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw