MOJE PROGRAMY I TEKSTY

Programy i teksty > Teksty > Baza danych dla forum

Baza danych dla forum

Ostatnia aktualizacja: piątek 1 lutego 2008r.

Dokument opisujący działanie typowego forum internetowego od strony bazodanowej przy wykorzystaniu relacyjnej bazy danych. Umożliwia przechowywanie użytkowników, wielopoziomowych działów i wątków oraz wypowiedzi na forum. Ponadto przewidziano opcję monitorowania (śledzenia) wątków oraz oznaczania jako przeczytane/nieprzeczytane.

Przedstawiony projekt forum został oparty o bazę danych Oracle posługującą się językiem SQL. W dokumencie tym poza szkicem tabel i łączących je relacji zostały przedstawione pełne kody źródłowe umożliwiające stworzenie omawianej bazy danych oraz jej użytkowanie. Baza posiada odpowiednio zaprojektowane relacje upraszczające jej zarządzanie oraz funkcje i wyzwalacze, których obsługę zapewnia Oracle.

Ponadto dołączono w dokumentacji kod pozwalający utworzyć przykładowe dane, na których zaprezentowano możliwości stworzonej bazy w zakresie użytkowania.

Download


Wróć
[Komentarze] | Share Podziel się

Ocena powyżej opisanego materiału znajduje się w dziale Download


Wszystkie programy i teksty na tej stronie są dostępne za darmo, jednak utrzymywanie jej kosztuje (szczególnie przy niskim kursie dolara przez wzgląd na mniejsze wpływy z reklam). Jeżeli spodobał Ci się któryś z programów lub skorzystałeś z któregoś z moich tekstów i chcesz mi wynagrodzić moją pracę to możesz przelać symboliczną złotówkę na moje konto
mBank: 47 1140 2004 0000 3202 2357 3749
Nazwa odbiorcy: Dawid Najgiebauer
Wszystkim, którzy wspierają serwis dziękuję!
Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie
Helion.pl  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.
Ładowanie...

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2018 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 22.09.2014 11:39
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw