PORADY

Porady > Oprogramowanie > Systemy operacyjne > O przełączaniu się miedzy otwartymi oknami

O przełączaniu się miedzy otwartymi oknami

Z pewnością wszyscy znają skrót klawiaturowy [Alt+Tab]. Służy on do przełączania się pomiędzy otwartymi oknami. O ile w Windowsie można tego dokonać klikając na odpowiedni przycisk symbolizujący okno na pasku narzędzi, o tyle aby przełączyć się z pełnoekranowego DOS'u do Windows'a skrót ten okazuje się niezastąpiony.

Ci, co często przeskakują między oknami korzystając z powyższej kombinacji klawiszy, z pewnością zauważyli, że czasami nie wszystkie okna są widoczne po użyciu funkcji [Alt+Tab]. Istnieje inna możliwość przełączania się pomiędzy oknami - kombinacja [Alt+Esc]. Jej naciśnięcie przynosi natychmiastowy skutek, tzn. od razu zostaniemy przeniesieni do następnego okna.

Jeżeli mamy dużo otwartych okien, tak, że ich nazw nie widać na pasku zadań, to kombinacja [Alt+Tab] również jest nieoceniona. Jednak dość uciążliwym jest klikanie 20 klawisza [Tab] aby dostać się do konkretnego okna. A jeszcze bardziej denerwujące jest to, kiedy przeskoczymy daną ikonkę. Ale nic się nie stało, ponieważ istnieje możliwość powrotu. Wystarczy nacisnąć [Shift]. Kombinacja [Alt+Shift+Tab] przeniesie nas zamiast o jedną ikonkę w prawo - o jedną w lewo.

Informacje o poradzie
Powiązane linki:Wróć
[Komentarze] | Share Podziel się
Poradę czytano:9 742 razy
Ocena porady:
4,24 (17 oceniających)
(Kliknij właściwą gwiazdkę, by oddać głos)

Uwaga! Wszystkie porady na tej stronie są mojego autorstwa i objęte są prawami autorskimi! Kopiowanie, publikowanie lub cytowanie całego tekstu bez wiedzy autora - ZABRONIONE! [Dowiedz się więcej o prawach autorskich]

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie
Helion.pl  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.
Ładowanie...

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2017 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 22.09.2014 11:28
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw