ARCHIWUM NOWOŚCI


Koniec z RAR i inne rewolucje w dziale Download
sobota, 7 kwietnia 2018

Dziś na stronie małe zamieszanie. Dużo plików oznaczonych zostało jako nowe. Związane jest to z tym, że zniknęły wszystkie pliki w formacie RAR, jakie były do pobrania. W ich miejsce pojawiły się pliki w formacie 7z, czyli darmowym programie 7-Zip. To także spowodowało zastąpienie odniesienia do programu UnRAR w Niezbędniku. Przy okazji - pojawił się tam nowy link pozwalający na pobranie programu MS Word Viewer, dzięki któremu można odczytać dokumenty programu w formacie *.doc, które wciąż są dostępne do pobrania ze strony.

Kolejną zmianą jest możliwość pobrania plików bez konieczności wchodzenia na kartę szczegółów. Od dziś wystarczy kliknąć na dane w kolumnie rozmiaru pliku tabeli z listą plików, by od razu rozpocząć pobieranie. Mam nadzieję, że ułatwi to pobieranie oraz wyeliminuje konieczność przechodzenia na szczegóły osobom, które nie są zainteresowane.

Zmieniły się także niektóre ikonki oznaczające rodzaj dostępnych zasobów, nie tylko ta związana ze wskazaniem na plik archiwum.

Na koniec - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejny program doczekał się wersji w pełni kompatybilnej z systemem Windows 10; tym razem to prosty program-zabawka: LED - Linijka świetlna z klawiatury.

Niestety, podczas zmian doszło do małego zamieszania i może się zdarzyć sytuacja, w której pod zasobem nie będzie umieszczony poprawny plik lub ikony z oznaczeniami mogą być mylne. Jednak będzie to na bieżąco prostowane.


Reklama
reklama

Kolejowe Makoszowy
poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Wiosenny powiew świeżości w kolejowej galerii: Korzystając z pogody i odrobiny czasu, zrobiłem kilka zdjęć z torów pomiędzy nastawniami Kopalnia Makoszowy oraz Zabrze-Makoszowy.


Mija czas rozliczania podatków
czwartek, 12 kwietnia 2018

Już tylko kilkanaście dni pozostało, aby rozliczyć się z urzędem skarbowym. Dla wszystkich, którzy korzystają z formularza PIT-38, a jeszcze nie dokonali rozliczenia, z pewnością ucieszy nowa wersja programu do kontrolowania odliczeń. Program zyskał nieco zmieniony wygląd; dzięki zwijanym pozycjom będzie można znacznie łatwiej nawigować w przyrastającej ich liczbie. Dodatkowo program zadba, abyśmy nie utracili zmian podczas zamykania programu.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie
Helion.pl  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.
Ładowanie...

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2018 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 12.04.2018 18:06
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw