ARCHIWUM NOWOŚCI


Uzupełniona i rozbudowana lista przezwisk lokomotyw
czwartek, 2 kwietnia 2015

Pomysłowość i zamiłowanie do nazywania rzeczy na kolei ma swoje tradycje. Choć lista przezwisk lokomotyw już była pokaźna, to dziś została rozbudowana o kolejne modele oraz nowe określenia. Czy ktoś jest jeszcze w stanie spamiętać wszystkie nazwy?


Reklama
reklama

Policz zużycie tonera w drukarce - nowa wersja programu
piątek, 3 kwietnia 2015

Planowanie zużycia atramentu lub tonera w drukarkach może być zwykłą ciekawostką, ale może być też ważnym elementem planowania wydatków przedsiębiorstwa. A może obliczenie zużycia dla konkretnego obrazu pozwoli punktom ksero dostosowywać cenę usługi do faktycznie ponoszonych kosztów?
Nowa wersja programu Ink Calculator pomoże w każdym z tych zastosowań podając stopień pokrycia kartki czernią lub kolorem. Od teraz dostępna także wersja na 64-bitowa! Ponadto program wzbogacił się o obsługę plików PNG oraz poradzi sobie z większymi obrazami. Został też przygotowany do lepszej współpracy z systemami Windows Vista i nowszymi.


Zmiany w dziale pobierania
piątek, 10 kwietnia 2015

Dział Download przeszedł małą reorganizację. Dotychczasowy dział z programami i kodami źródłowymi został rozbity na osobne działy: Programy oraz Kody źródłowe, komponenty. Pozwoli to, mam nadzieję, na łatwiejszą nawigację tak przez użytkowników szukających aplikacji, jak i programistów, których interesują kody źródłowe.

Jednocześnie zlikwidowane zostało dedykowane oznaczenie (ikoną) pozycji zawierającej kody źródłowe. Przy tej okazji została też nieco zmieniona kolejność ikon wyświetlanych przy poszczególnych zasobach, a informująca m.in. o docelowym systemie operacyjnym czy formacie zawartej dokumentacji. Jeśli ktoś widzi błędne ikony - należy odświeżyć zawartość strony (Ctrl+F5).


Dziesiątki nowych zdjęć!
sobota, 23 maja 2015

Po pewnej przerwie Galeria wzbogaciła się o wiele nowych zdjęć, które udało się wykonać w ostatnim czasie. Szczególnie gorąco polecam "spacer" po maszynach eksponowanych w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie można zetknąć się z historią budowy dróg, a prezentowana galeria stanowi i tak tylko część dostępnej ekspozycji. Nie mogło też zabraknąć choćby małego akcentu kolejowego - tym razem w postaci zabytkowej stacji kolei wąskotorowej w Pińczowie oraz wizyty na niej pociągu ciągniętego przez lokomotywę Lxd2. Także galeria zwierząt wzbogaciła się o nowe fotografie. A to nie wszystkie działy, w których pojawiły się nowe zdjęcia. Zapraszam do oglądania!


Nowe zdjęcia - czs na kolej wąskotorową
niedziela, 14 czerwca 2015

Kolejna garść zdjęć na stronie. Tym razem kolej wąskotorowa i głównie stacja kolejowa w Rudach. Ponadto Galeria kolejowa przeszła małą reorganizację - dodano oddzielne działy dla lokomotyw, które nie znalazły się w żadnych z istniejących: Lokomotywy parowe - Pozostałe oraz Lokomotywy spalinowe- Pozostałe. Tym samym przeniesiono do tychże działów część zdjęć z działu Pozostały tabor.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie
Helion.pl  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.
Ładowanie...

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2018 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 25.09.2017 22:37
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw