ARCHIWUM NOWOŚCI


Stacja dalekiej północy
sobota, 10 lipca 2010

Na stronie pojawiło się kilka fotek ze stacji kolejowej w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim. Podobnie jak większość szlaków w tym rejonie, także i te tory nie doczekały się jeszcze elektryfikacji. Stąd wszechobecne semafory kształtowe i mechaniczne tarcze.

Zdjęcia zrobione podczas służbowej delegacji do tego miasta. Niestety czas nie pozwolił na wykonanie większej ilości zdjęć choćby z okolicznych torów, z których zawiewa przeszłością.


Reklama
reklama

Tworzenie wydajnego kodu - nowa porada dla programistów
sobota, 24 lipca 2010

Na stronie pojawił się nowy artykuł poradnikowy o tym, jak pisać wysokowydajny kod w Delphi. Dzięki temu opracowaniu programiści piszący w Delphi dowiedzą się, jak pisać aplikacje działające możliwie szybko, jak badać szybkość wykonywania oraz poznają szereg sztuczek, dzięki którym wydajność ich aplikacji zdecydowanie się poprawi. Artykuł nie dotyka w ogóle algorytmów, lecz w znacznej mierze kodu procesora, jaki generowany jest przez kompilator w określonych sytuacjach. Dlatego z porad zawartych w tym poradniku będzie mógł z pewnością skorzystać każdy.


Badania wydajności strony
wtorek, 3 sierpnia 2010

Do strony włączony został mechanizm profilowania, dzięki któremu rejestrowane będą dane dotyczące wydajności strony. Wyniki tych badań posłużą w przyszłości do przeprowadzania bardziej trafionych optymalizacji w wydajności strony. Choć samo badanie nieznacznie obciąża stronę, to jednak nie powinno być to zauważalne. Jednakże z powodu dość znacznej modyfikacji strony czasowo mogą występować błędy i nieprawidłowości w jej działaniu, za które przepraszam.


Firefox 4.0 i stare dodatki
sobota, 25 września 2010

Zaktualizowana została porada Jak ominąć błąd niekompatybilności wtyczki do Firefox w oparciu o najnowszą wersję przeglądarki. W ramach tej aktualizacji zmieniono zrzuty ekranów z przeglądarki na nowe a także dodano opis alternatywnej metody pozwalającej na uruchomienie starych wtyczek pod wersją 4.0 beta Firefoxa.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.
Ładowanie...

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2018 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 25.09.2017 22:37
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw